“Усан доорх ертөнц – 2018” гэрэл зургийн уралдааны шилдэг бүтээлүүдийг та бүхэнд сонирхуулж байна: эдгээр гэрэл зургууд таны мэлмийг баясгана

0
0
19,662

“Усан доорх ертөнц” гэрэл зургийн уралдаан бидэнд далайн гүн дэх амьдралыг харах боломжийг олгодог. Далайн гүнд шумбаж, хүнд хэцүү нөхцөлд гайхамшигтай гэж хэлж болох гэрэл зургуудыг авна гэдэг мэргэжлийн ур чадвар, авьяас, хүч хөдөлмөр шаардсан ажил юм. 7 дахь жилдээ зохион байгуулагдаж буй энэхүү арга хэмжээнд тэргүүн байр эзэлсэн гэрэл зургуудыг та бүхэнд сонирхуулахаар бэлтгэлээ.

Сонирхуулж хэлэхэд энэхүү уралдаанд 70 орны гэрэл зурагчид 16 төрөлд өрсөлдсөн ба 80,000 долларын шагналын сантай юм байна. Ингээд хамтдаа далайн гүн дэх нууцлаг амьдралаар аялцгаая.

1. 1-р байр, Өргөн өнцөг ангилал, “Боловсон аварга биетүүд” – Франсуй Баелен

François Baelen

 

2. Тусгай байр, Хөрөг ангилал, “Сониучхан” – Кайлер Бадтен

Kyler Badten

 

3. Тусгай байр, Нудибранч ангилал “Гэрэл зургийн хальсанд буусан хонь” – Чун Хо Там

Chun Ho Tam

 

4. 5-р байр, Өргөн өнцөг ангилал, “Хиртэлт” – Эдвар Геррено

Edwar Herreno

 

5. 3-р байр, Өргөн өнцөг ангилал, “Хоёр сонирхолтой найз” – Селиа Кужала

Celia Kujala

 

6. 1-р байр, Макро далай ангилал “Анцистрохейрус” – Жефф Милисен

Jeff Milisen

 

7. Тусгай байр, Хөрөг ангилал, “Немо” – Маттео Визконти

Matteo Visconti

 

8. Тусгай байр, Тусгалгүй макро ангилал “Нүүр тулах мөч” – Рафи Амар

Rafi Amar

 

9. 3-р байр, Далай тэнгисийн амьдрал ангилал, “Аавын хайр” – Франсуй Баелен

François Baelen

 

10. 2-р байр, Анхан шат ангилал, “Найзын инээмсэглэл” – Антонио Пастрана

Antonio Pastrana

 

11. 2-р байр, Өргөн өнцөг ангилал, “Сэлүүрчид нар жаргах агшинд” – Грант Томас

Grant Thomas

 

12. 1-р байр, Усан доорх урлаг ангилал, Хүйтэн ус ангилал, “Саарал далайн хавын нүүр” – Грег Лекоуа

Greg Lecoeur

 

13. 2-р байр, Усан доорх урлаг ангилал, “Хоёр ертөнцийн уулзвар” – Жордан Робинс

Jordan Robins

 

14. Тусгай байх, Усан доорх урлаг ангилал, “Гэрлэн цацраг” – Александре Ст.Жон

Alexandre St. Jean

 

15. Тусгай байр, Хөрөг ангилал, “Архиралт” – Жинггон Зань

Jinggong Zhang

 

16. 4-р байр, Хөрөг ангилал, “Харц” – Шэйн Кийна

Shane Keena

 

17. 5-р байр, Далай тэнгисийн амьдрал ангилал, “Шинэ амьдрал” – Флавио Вайлати

Flavio Vailati

 

18. 1-р байр, Далай тэнгисийн амьдрал ангилал, “Далайн амьдрал” – Данкан Мюррелл

Duncan Murrell

 

19. 2-р байр, Компакт макро ангилал, “Ногоон дээрх улаан” – Кэйт Тинсон

Kate Tinson

 

20. 2-р байр, Хөрөг ангилал, “Манан дундах матар” – Кристина Баррингер

Christina Barringer

 

21. 1-р байр, Нудибранч ангилал, “Өндөг доторх” – Флавио Вайлати

Flavio Vailati

 

22. 2-р байр, Хүйтэн ус ангилал, “Тэсрэлт” – Тайлер Шиффман

Tyler Schiffman

 

23. 1-р байр, Анхан шат ангилал, “Онцгой харилцаа” – Алвин Чеунг

Alvin Cheung

 

24. 4-р байр, Макро далай ангилал, “Хайрын бүжиг” – Жинггон Зань

Jinggong Zhang

 

25. 2-р байр, Нудибранч ангилал, “Полицера Куадрилинеата” – Фредрик Эгренстром

Fredrik Ehrenström

 

26. 4-р байр, Өргөн өнцөг ангилал, “Баруун эргийн цэцэгс” – Гео Клоете

Geo Cloete

 

27. 2-р байр, Тусгалгүй макро ангилал, “Хөөсний амьдрал” – Оуэн Ен

Owen Yen

 

28. 2-р байр, Далай тэнгисийн амьдрал ангилал, “Тэмцэл” – Андерс Найберг

Anders Nyberg

 

29. 1-р байр, Тусгалгүй өргөн өнцөг ангилал, “Дельфинүүд” – Южин Китсиос

Eugene Kitsios

 

30. 3-р байр, Нудибранч ангилал, “Царцсан сувд” – Беттина Балнис

Bettina Balnis

 

31. 3-р байр, Тусгалгүй өргөн өнцөг ангилал, “Үгүй, үгүй!” – Паяр Манэ

Pier Mane

 

32. 1-р байр, Усан доорх урлаг ангилал, “Диско Нуди” – Бруно Ван Саен

Melody Chuang

 

33. 1-р байр, Компакт өргөн өнцөг ангилал, “Бүжиглэж буй далайн залхаг” – Мелоди Чуанг

Bruno Van Saen

 

34. 3-р байр, Макро далай ангилал, “Хурдалж буй бяцхан жараахай” – Фабио Иардино

Fabio Iardino

 

35. 1-р байр, Тусгалгүй зураг ангилал, “Миний хүүхдүүд” – Фабрик Дюденхофер

Fabrice Dudenhofer

 

36. 6-р байр, Далай тэнгисийн амьдрал ангилал, “Цэвэрлэгээ” – Лиан Фу

Liang Fu

 

37. 4-р байр, Компакт өргөн өнцөг ангилал, “Хэн нь босс вэ?” – Андреас Шмид

Andreas Schmid

 

38. 2-р байр, Макро далай ангилал, “Харц” – Чун Зоу

Chun Zhou

 

39. 3-р байр, Компакт зураг ангилал, “Ла Сьеста” – Жин Вүү Лий

Jin Woo Lee

 

40. 4-р байр, Нудибранч ангилал, “Жанолус Критатус” – Жиакомо Жиованнини

Giacomo Giovannini

 

41. 7-р байр, Далай тэнгисийн амьдрал ангилал, “Хавайн Лей” – Мей Хин Син

Mei Hing Sin

 

42. Тусгай байр, Макро далай ангилал, “Гэрэлтсэн сарьсан багваахай загас” – Деннис Корпуз

Dennis Corpuz

 

43. 3-р байр, Компакт макро ангилал, “Саван доторх бяцхан гоби загаснууд” – Маттео Пиги

Matteo Pighi

 

44. 3-р байр, Компанкт өргөн өнцөг ангилал, “Будего” – Алессандро Раго

Alessandro Raho

 

45. 5-р байр, Хөрөг ангилал, “Нүүр нүүрээрээ” – Мирко Занни

Mirko Zanni

 

46. Тусгай байр, Өргөн өнцөг ангилал, “Леру дахь агшин” – Стив Копп

Steve Kopp

 

47. 3-р байр, Хөрөг ангилал, “Нүдээ нээ” – Дорис Вьеркоттер

Doris Vierkötter

 

48. Тусгай байр, Далай тэнгисийн амьдрал ангилал, “Цэлцэгнүүр доторх амьдрал” – Дорис Вьеркоттер

Doris Vierkötter

 

49. Тусгай байр, Хүйтэн ус ангилал, “Аалзан хавчны дайралт” – Хенли Спайрс

Henley Spiers

 

50. 1-р байр, Хөрөг ангилал, “Чимаера” – Кладио Зори

Claudio Zori
51
БахархмаарБахархмаар
13
ГайхмаарГайхмаар
6
ГоёГоё
4
ТэнэглэлТэнэглэл
1
БурууБуруу
1
ХарамсалтайХарамсалтай
1
Ха ХаХа Ха
0
ХөөрхөнХөөрхөн
Баярлалаа!

Фейсбүүк сэтгэгдэл

Сэтгэгдэл бичих

АНХААР! Та сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүй болон ёс суртахууныг баримтална уу. Ёс бус сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Мэдээний сэтгэгдэлд XopoM.com хариуцлага хүлээхгүй.